Wszystkie informacje techniczne zawarte w serwisie stanowią wiedzę i doświadczenie ludzi związanych z firmą LUMEN. Kopiowanie i używanie informacji zawartych na stronie internetowej bez zgody firmy jest zabronione.
Copyright © Lumen 2012
SEMAFORY
Semafor jest kasetonem skierowanym prostopadle do elewacji, obserwowanym wzdłuż kierunku ruchu. Wszystkie wady i zalety budowy semaforów są dość podobne do odpowiedników - kasetonów. Gówna cecha w porównaniu z kasetonami to świecenie na dwie strony (czasem trzy: dodatkowo na wprost) oraz zdecydowanie mniejsze wymiary.
Świecenie dwustronne powoduje konieczność innej budowy wewnętrznej, aby zachować właściwe rozproszenie światła należy zwiększyć grubość elementu z porównaniu z kasetonem. W związku z tym uzasadnionym wydaje się popularniejsze stosowanie oświetlenia LED, zwłaszcza w tak małych rozmiarach.
Wszystkie rodzaje obudów z pmma, blachy i dibondu można zmniejszyć do rozmiarów ok  5-8cm, jedynie budowa elementów z winylu umożliwia minimalną grubość dopiero od 10cm.
Najbardziej estetycznym rozwiązaniem budowy semaforów również pozostaje konstrukcja z  dibondu lub blachy, gdzie przy grubości 5cm można zastosować świetlówkę, a diody LED przy nawet 3cm, oraz można stosować przestrzenne elementy wraz z literami na dystansach oświetlającymi pudło semafora.
pmma w profilu
wytłoczka pmma w profilu
winyl na profilu
pmma warstwowe na ramie z blachy
pmma, blacha
dibond, przestrzenne pmma
dibond, wytłoczki